W trosce o naszych młodych widzów prosimy o przestrzeganie ustalonej dla spektakli dolnej granicy wiekowej.
W indywidualnych przypadkach (np. dzieci szczególnie wrażliwych) rekomendacja wiekowa może okazać się zaniżona.
Ekscentrycy, dziwacy i oryginały! Ci, którzy nie mieszczą się w sztywnych ramach i ci, którzy pchają bryłę z posad świata na nowe tory. Zapraszamy do naszej szkoły. Będziemy uczyć się rzeczy zupełnie niepotrzebnych i rozważać wydumane problemy. Obrócimy na nice skostniałe interpretacje i przełamiemy schematy. A przede wszystkim będziemy się świetnie bawić, zainspirowani „Złą dziewczynką” Marii Wojtyszko – najnowszą premierą Wrocławskiego Teatru Lalek w reżyserii Jakuba Krofty.
dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 8-12 lat
kiedy: cztery majowe wtorki, godz. 16.30-17.30
gdzie: Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
dostępność: spotkania dostosowane do potrzeb uczestników neuroróżnorodnych
informacje: Marta Kurowska marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl
Lekcja matematyki | 6 maja, godz. 16.30-17.30
Na lekcji matematyki w szkole Złej Dziewczynki dzieci uczą się wzorów na dzielenie się wrażeniami, liczenia na innych i… mnożenia problemów. A my? Najpierw się policzymy. Przymierzymy do wspólnej pracy. I sprawdzimy, ile mamy wspólnych mianowników, mimo wielu dzielących nas różnic.
Lekcja polskiego | 13 maja, godz. 16.30-17.30
Czy słowa zawsze znaczą to, co znaczą? Puszysty może być dywan albo króliczek, ale człowiek? Przyjrzymy się słowom i zwrotom, których używamy na co dzień. Zbadamy, co się za nimi kryje. A potem nadamy im własne znaczenia. Przygotujemy literackie kolaże. A może nawet stworzymy własne wiersze i opowieści?
Lekcja muzyki | 20 maja, godz. 16.30-17.30
I raz, dwa, trzy. Raz, dwa, trzy. Pięknie i z gracją. Tańce mają swoją uporządkowaną kompozycję, a muzyka ściśle określone zasady harmonii. A gdyby tak spróbować je przełamać? Odrzucimy reguły i skupimy się na indywidualnej ekspresji. Sprawdzimy, jaki ruch najbardziej lubi nasze ciało i posłuchamy muzyki bez ani jednego instrumentu.
Lekcja logiki | 27 maja, godz. 16.30-17.30
Nie macie czasem poczucia, że niektóre bajki są… zupełnie bez sensu? Historia się nie klei, bohaterowie są kompletnie niewiarygodni, a biedni autorzy muszą odwoływać się do dziwnych sztuczek, żeby to wszystko jakoś posklejać w całość… Sięgniemy po znane bajki i spróbujemy je opowiedzieć po swojemu. A może nawet wystawimy mikro-przedstawienie?
Lekcje prowadzą:
Marta Kurowska – we Wrocławskim Teatrze Lalek zajmuje się dostępnością, czyli dba o to, by teatr był otwarty i przyjazny dla wszystkich widzów. Wymyśla też i prowadzi twórcze spotkania dla niemowląt, dzieci i młodzieży.
Robert Maniak – na co dzień pracuje jako realizator, a czasem również twórca dźwięków do przedstawień. Prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i dźwiękowe. Po pracy, żeby dać odpocząć uszom, lubi fotografować.
Warsztaty są nieodpłatne, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Obowiązuje udział we wszystkich zajęciach cyklu.
Zapisy-formularz:
https://docs.google.com/forms/d/1-vff4t4oGDygaKNd55zvr1ioCLqAHrvbAd8LFNQZ4p8/preview
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
6 maja | 16.30-17.30
Lekcja matematyki
13 maja | 16.30-17.30
Lekcja polskiego
20 maja | 16.30-17.30
Lekcja muzyki
27 maja | 16.30-17.30
Lekcja logiki
Warsztaty są nieodpłatne
Obowiązuje udział we wszystkich zajęciach cyklu.
Zapisy przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/1-vff4t4oGDygaKNd55zvr1ioCLqAHrvbAd8LFNQZ4p8/preview